KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13693709
*
nr 1369 3709
Astley Kjellin
(1888-1960), Sverige
Oljemålning, Fruktstilleben, kopia. Signerad. Olja på duk, 52x71 cm
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 18:12:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/12 17:05:22
1
350 kr
18/12 20:23:15
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Astley Kjellin
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .
Läs mer om Astley Kjellin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astley kjellin fruktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:37
*
Astley Kjellin
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .
Läs mer om Astley Kjellin
nr 1369 3709
Astley Kjellin
(1888-1960), Sverige
Oljemålning, Fruktstilleben, kopia. Signerad. Olja på duk, 52x71 cm
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/12 17:05:22 | 1 | 350 kr |
18/12 20:23:15 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Astley Kjellin
Astley Isidor Kjellin, svensk bildkonstnär född 1888, död 1960 .Läs mer om Astley Kjellin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astley kjellin fruktstilleben olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:37